Uluslararası İlişkiler Bölümü
uluslararasi-iliskil-96884.jpg

Fakülte başarılarından bahsetmişken, aralarında 16 doktor, Uluslararası İlişkiler ve Dünya Ekonomisi, Uluslararası Hukuk ve Diplomatik Çeviri bölümlerinde çalışan 47 adayın bulunduğu yüksek nitelikli öğretim kadrosunun varlığını not etmek imkânsızdır.

Kuruluşundan bu yana, Uluslararası İlişkiler Fakültesi, uluslararası kuruluşlar ve kuruluşlar ile birlikte düzenli olarak öğrencileri profesyonel meslek ve mesleki faaliyetler için davet ederek Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile birlikte çalışmaktadır.
Fakülte, ABD, Almanya, Fransa, Çin, Hindistan, Kore ve diğer ülkeler, uluslararası kuruluşlar (UNO, AGİT, AB ve NATO), araştırma merkezleri (KazISS, IWEP), yabancı elçilikler ile yakın işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir. temsilciler ve şirketler, kültür merkezleri ve fonlar.

Fakülte, doktora programının gerçekleştirilmesine özel önem verir. Yabancı profesörleri ABD, Büyük Britanya, Almanya, Fransa, Çin, Güney Kore, Malezya ve diğer ülkelerden davet etmek düzenli bir uygulama haline geldi.

Fakülte mezunları için talep oldukça yüksektir:% 30’u Dışişleri Bakanlığı ve yurt dışındaki misyonları,% 22’si devlet idaresi organlarında (Cumhurbaşkanlığı, Parlamento ve Hükümet idaresi) çalışmaktadır. Yasa Tasarısı sistemi), Uluslararası Örgütler, Yabancı Şirketler ve Uluslararası Bankalar ofislerinde% 11, Özel Şirketlerde% 30.

Fakülte’nin daha da geliştirilmesinin kilit yönleri, yenilikçi teknolojilerin eğitim sürecine katılımı, uluslararası uzmanları eğitmek için ikili bağların genişlemesi temelinde belirlemektedir.