Tıp-Eczacılık-Diş Hekimliği Fakültesi
tip-eczacilik-dis-he-82358.jpg

El-Farabi, sağlık profesyonellerinin kaliteli eğitimine yönelik en iyi uluslararası bilimsel ve eğitsel, klinik uygulamalar ve stajlar dahil olmak üzere yeni eğitim programları ve seçkin yörüngeler sunmaktadır. Tıp ve sağlık hizmetleri her zaman talep edilecektir. Her ikisi de sürekli bilgi ve pratik mükemmelliğe ihtiyaç duyarlar

• En güzel ve insancıl mesleği kazanmanıza ve profesyonel olmanıza yardımcı olacağız! 2015 yılı Aralık ayında El-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi Akademik Kurulu kararı ile yeni bir tıp fakültesi – Halk sağlığı Yüksek Okulu (HSE) kapılarını açtı.

* Çalışma programı uluslararası standartlara ve yeni bilimsel başarılara dayanmaktadır. Fakültemiz lisansüstü, yüksek lisans, ihtisas, doktora, eğitim programlarının her düzeyde tıbbi personel eğitimi vermektedir. Ek profesyonel eğitim, sağlık iyileştirme ve koruma programlarının geliştirilmesi, geliştirilmesi ve uygulanmasına dahil olan çeşitli alanlarda ve sektörlerde iş temsilcileri ve uzmanlar için de sağlanmaktadır.

* Tıp fakültesi, Halk Sağlığı Yüksek Okulu, Al Farabi Üniversitesi’nin onbeşinci fakültesi oldu. HSPH’nin eğitim programları, Güney Kore’nin sağlık alanında dünya lideri olduğu için, önde gelen Güney Kore üniversitelerinin tıp fakültelerinin müfredatına dayanmaktadır. Ana ortaklar Güney Kore’nin en iyi üç üniversitesi ve Asya ile dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Seul Üniversitesi ve Jensee Üniversitesi’dir. Üniversiteler arasında imzalanan uluslararası anlaşmaların bir parçası olarak, Koreli bilim adamları sağlık personelinin eğitim programında aktif rol alacaklardır. Kazak öğretmenleri ve öğrencilere becerilerini geliştirme fırsatı verilir ve Yabancı tıbbi birimler ve laboratuvarlar temelinde bilimsel eğitim ve uygulama. Uluslararası işbirliği çerçevesinde KazNU, Güney Kore üniversitelerindeki yüksek lisans ve doktora çalışmalarında gelecekteki uzmanları eğitmeye ve tıp ve halk sağlığı ile ilgili güncel konularda ortak araştırma projeleri uygulamaya başlamıştır.