Mekanik ve Matematik Fakültesi
mekanik-ve-matematik-89657.jpg
1934’te kurulan, Kazakistanın  fizik ve KazGU matematik fakültesi birincisi, eğitim beşiği ve ulusal eğitim ve bilim merkezlerinden biri oldu. Bu tarihsel görev, fakülte ve şimdi için geçerlidir. Onur fakültesi tüm testlerden geçer ve ülkedeki matematik, mekanik ve bilişim teknolojilerinin önde gelen bilimsel araştırma ve eğitim merkezlerinden biridir. Fakülte sürekli gelişmektedir. Son yıllarda öğrenci sayısında istikrarlı bir artış olmuştur.

Bilimsel araştırma sayısı Yatırım programları, eğitim uzmanlarının en çok ilgilendiği alanlarda yeni malzemeler oluşturulmaktadır. Öğrenciler, modern matematik, mekanik ve bilgisayar bilimleri alanlarında seçtikleri bir alanda temel bir eğitim alır ve bilimsel araştırmalara kendilerini kaptırırlar. Fakülte günlerinde çalışmış ve çalışmış birkaç kuşak bilim insanının coşkusu ve yaratıcılığı sayesinde bugün fakültenin başarıları mümkün olmuştur. Matematik ve mekaniğin Kazakistan’da bir bilim olarak gelişiminin aşamaları, fakültenin tarihinde önemli bir iz bırakan birçok bilim insanının isimleri ile ilişkilidir. Modern dünyanın gerçekliği, biz de, zamana ayak uydurmamız ve fakültemizin eğitim sürecini daha da geliştirmemiz gerektiğidir.

Mekanik ve Matematik Fakültesinin kadrosu, öğrenme sürecini iyileştirmek ve zamanın gereklerine uygun olarak bilimsel araştırmanın etkinliğini daha da geliştirmek için büyük planlara sahiptir. Fakülte, planlanan planları başarılı bir şekilde uygulamak için yeterli potansiyele sahiptir. Kazakistan Mekaniği ve Matematik Fakültesinde birincisinin bayrağını yüksek tutacağına ve sonsuza kadar kalacağına inanıyoruz. Fen ve eğitimin sınırlarında bir ilk – öğrenciler, mezunlar, personel ve öğretmenlerin yüreklerinde.Yüksek öğrenime açık, daha iyi bir eğitim almayı amaçlayan, amaca yönelik, aktif ve iddialı genç insanlarımızda her zaman görmekten mutluluk duyuyoruz. ve tam bir diyalog. Fakültenin bilimsel ve pratik başarılarının, onların gerçek tasarımını, gelecekteki öğrencilerimiz içinde bulacaklarına inanıyoruz. KazNU Makine ve Matematik Fakültesi mezunlarına mükemmel kariyer olanakları açacak. Farabi.