Fizik ve Teknoloji Fakültesi
fizik-ve-teknoloji-f-11226.jpg
Kazakh Ulusal Üniversitesi’nin en eskisi. El-Farabi uzak 1934 yılında kuruldu ve bugüne kadar sadece Kazakistan Cumhuriyeti’nin değil, tüm Orta Asya’nın yüksek öğretim ve bilim lideri olarak kalıyor. İlk fakülteler arasında, fizik-teknik fakültesi olan geleneklerin parlak bir kıtası olan fizik ve matematik vardı – şimdi fizikteknik kümelenmenin merkezi, üç araştırma enstitüsünü “dünya çapında” bilimini geniş bir yelpazede  fizik ve teknoloji alanları  üretiyor”.

Son yıllarda, fakülte dinamik olarak gelişmekte, eğitimin her kademesindeki öğrenci sayısı sürekli artmakta, bilimsel ve teknik projelerin sayısı giderek artmakta, eskiler modernleştirilmekte ve en son teknolojiye göre donatılmış yeni laboratuvarlar üretilmektedir. oluşturuluyor.

Yüksek nitelikli bir fakülte rehberliğinde, yetenekli öğrencilere üç dilde, Kazakça, Rusça ve İngilizce dillerinde temel eğitim verilir ve erken dönem dersleri, kurulmuş bilim okullarında modern fizik ve teknolojinin güncel konuları üzerine araştırmalara aktif olarak katılmaktadır.