Felsefe ve Siyaset Bilimleri Fakültesi
felsefe-ve-siyaset-b-41627.jpg

Felsefe ve Siyaset Bilimi Fakültesi sosyal ve insani alandaki en prestijli ve perspektif fakültelerden biridir. Faaliyetlerimizin düzenlenmesi, bugün geleceğe dayanan bir planlama olan “yeni” bir felsefeye dayanmaktadır. Dahası, yönetim ilkeleri tarafından yönlendiriliyoruz: yeni stratejik hedefler – yeni içerik; Güçlü bir bölüm – güçlü bir fakülte – güçlü bir üniversite.

Fakültenin ana misyonu, toplumun acil sorunlarını çözmek, ülkenin stratejik kalkınmasının öncelikleri konusunda yenilikçi fikirler, yapıcı projeler ve öneriler üreten öncü entellektüel merkezlerden biri olmak ve dünyaya uygun kaliteli eğitimi sağlamaktır. seviyesi.

Felsefe ve Siyaset Bilimi Fakültesinin tarihi 1947’de Psikoloji ve Mantık Bölümü’nün kurulduğu 1934 yılında başladı. Ardından SMKirov’dan sonra KazGU’da felsefi ve ekonomik fakülteler kuruldu.

Her şeyden önce, fakülte aynı fikir ve ilgi alanlarını paylaşan bir ekiptir. Fakülte 150 öğretmen var, bunların 80’i fen, doktora adayı, doktora öğrencileridir . Felsefe ve Siyaset Bilimi Fakültesinin kadrosu yeterince yüksek yaratıcı potansiyele, mesleğe, mesleğine ve üniversitesine bağlılığa sahiptir.